fbpx
Pre vyhľadávanie sú vyžadované aspoň 2 znaky

20. decembra 2023 Vianočné obdobie v Alanata je o pomoci, štedrosti a hravosti

CSRSpoločenská zodpovednosťWellbeing

December je mesiacom radosti a spolupatričnosti a v takejto atmosfére sa nesú aktivity i prekvapenia pre kolegov, ktoré majú poväčšine aj dobročinný rozmer. Chceme, aby bolo toto obdobie výnimočným nielen pre nich, ale aj pre ľudí, ktorí to potrebujú. Pretože aj o tom sú Vianoce.

Projekt, ktorý zahreje pri srdci

Už tradičnou vianočnou aktivitou je zapojenie sa do výzvy Koľko lásky sa zmestí do krabice od topánok. Cieľom tohto projektu je potešiť osamelých seniorov po celom Slovensku darčekmi, ktoré ich zahrejú pri srdci. Tento rok sme za Alanata odovzdali 38 krabíc plných darčekov. Pre mnohých seniorov ide o jediný vianočný darček, pre nich to znamená viac než len materiálne potešenie. Je to aj nádej, že stále existujú ľudia, ktorým na nich záleží. Táto iniciatíva neprináša len príjemný pocit, ale ukazuje, že čaro Vianoc robí ľudí milších a štedrejších aj k tým, ktorých vôbec nepoznajú.

Občianske združenie Koľko Lásky organizuje aktivity pre seniorov celoročne. Množstvo dobrovoľníkov sa riadi jasným poslaním a to pomoci tým najzraniteľnejším. Vytvárajú projekty, ktorých úlohou je potešiť seniorov a spríjemniť im život v zariadeniach a domovoch dôchodcov.

Kolegovia vyzbierali 38 krabíc plných darčekov.

Finančný dar pre neziskovku s príbehom

V rámci spoločenskej zodpovednosti sme zaviedli vianočnú tradíciu, kedy na konci roka venujeme jednej neziskovej organizácii finančný dar vo výške 10 000 eur. O tom, komu venujeme peniaze rozhodujú v hlasovaní naši kolegovia a zákazníci. Tentoraz si spomedzi štyroch neziskoviek vybrali Plamienok. Ide o organizáciu, ktorá je považovaná za priekopníka v rozvoji detskej domácej paliatívnej/hospicovej starostlivosti a smútkového poradenstva a terapie pre deti a ich rodiny. Veríme, že vďaka nášmu daru budú môcť pomáhať rodinám v ťažkých situáciách aj naďalej a aspoň takýmto gestom im za ich prácu poďakujeme.

Finančný dar 10 000 eur sme tento rok darovali neziskovke Plamienok.

Hravosť podporuje kreativitu

Aj napriek tomu, že si naši kolegovia nevyčistili topánky, Mikuláš ich v našom office tak či tak našiel. Každého z nich čakal pod stromčekom balíček plný prekvapenia. Bolo príjemne sledovať, ako si kolegovia s úsmevom a iskrou v očiach hľadajú darček so svojím menom. Inak vedeli ste, že dospelí, ktorí si udržiavajú hravý prístup k životu, môžu byť otvorenejší novým nápadom a flexibilnejší voči riešeniu problémov? Pamätajte, že nezáleží na veku, hravosť nám môže poskytnúť silný nástroj na zvládanie výziev a napĺňanie života pozitívnou energiou. Aj preto sa snažíme, aby to „detské ja“ ostalo v nás, čo najdlhšie. Napríklad aj hľadaním mikulášskeho balíčka s vlastnou menovkou.

Každého z kolegov čakal mikulášsky balíček.

Podpora jednorodičov v ťažkých situáciách

Alanata Mikuláš nezabúda ani na deti našich kolegov. Namiesto sladkostí im však nosieva rôzne edukačné či kreatívne darčeky. Deti sa tak dozvedia zaujímavé veci či už o prírode alebo zvieratách. Tento rok im Mikuláš priniesol sadu na výrobu vlastných ozdôb na vianočný stromček. Počas zdobenia drevených koliesok sa naučili rôzne fakty zo života stromov a vypočuť si mohli aj poučnú audiorozprávku.

Kúpou týchto produktov sme zároveň urobili dobrý skutok aj my v Alanata, keďže tieto krabičky vyrába sociálny podnik Drevenô koliesko, ktoré zamestnáva jednorodičov v ťažkých životných situáciách. Navyše ozdoby sú vytvorené z odpadového dreva, takže tento darček má aj environmentálny rozmer. Teší nás, ak môžeme prispievať k zlepšovaniu životov ľudí v náročnom období.

Kúpou darčekov pre deti našich kolegov sme podporili sociálny podnik Drevenô koliesko.

Prečítajte si, čo všetko robíme v oblasti spoločenskej zodpovednosti.

Mohlo by sa vám páčiť

Všetky novinky