fbpx
Pre vyhľadávanie sú vyžadované aspoň 2 znaky

7. novembra 2022 Výhody produktu Dynatrace potvrdzujú aj veľké spoločnosti

KonferenciaProdukt

Alanata v spolupráci so spoločnosťou Dynatrace usporiadala konferenciu Alanata Hotspot 2022: Dynatrace Observabilita na pár klikov v hoteli Double Tree by Hilton. Zúčastnili sa na nej naši existujúci klienti, ktorí si prišli vypočuť informácie o novinkách a skúsenostiach. Prilákala ale aj množstvo záujemcov, ktorí si uvedomujú dôležitosť zlepšenia Observability svojich IT prostredí.

Dynatrace je podľa prieskumu spoločnosti Gartner dlhodobo hlavným lídrom v zozname výrobcov softvéru pre oblasť riadenia výkonnosti aplikácií – Application Performance Management and Observability. Pojem Observability do názvu tohto zoznamu v aktuálnom roku nepribudol náhodou, predstavuje zmenu prístupu od tradičného monitorovania k pochopeniu rýchlych a zložitých zmien vnútri aplikácií.

POMÁHAME KLIENTOM

O tom ako Dynatrace pomáha vo VÚB zrýchliť detekciu problémov, a tak ušetriť množstvo pracovného času a často aj spánku technológom banky, pútavo prezentoval Peter Procházka. Peter Fridrich ukázal, ako v SLSP Dynatrace pomáha nielen zefektívniť prevádzku IT, ale aj merať a zlepšovať digitálnu skúsenosť používateľov s kľúčovými bankovými aplikáciami.

Chcete sa dozvedieť viac o riešení Dynatrace Kliknite pre viac informácií

Medzi hlavné body programu konferencie určite patrili dve prednášky nášho senior konzultanta Júliusa Lomana, ktorý patrí do elitnej skupiny konzultantov s top certifikátom Dynatrace MASTER (celosvetový počet MASTER certifikátov pre partnerov Dynatrace je menší ako 10). Bližšie vysvetlil ako využiť funkcionalitu poskytovanú platformou Dynatrace pre dosiahnutie maximálnej observability vašich aplikácií aj v extrémne rýchlo sa meniacich prostrediach, bez ohľadu na použité technológie a cloud platformy.

Zahraničný hosť

Vzácnym hosťom zo susedného Rakúska bol Roman Spitzbart, zo spoločnosti Dynatrace. Predstavil aktuálne uvedenú prevratnú technológiu Grail.  Ide o prevratný prístup k ukladaniu a správe dát v platforme. Množstvo a charakter dát, ktoré sú potrebné pre observability si vyžaduje špecifické potreby, najmä ukladanie veľkého množstva dát a rýchleho vyhľadávania. Dynatrace preto vyvinul nový typ úložiska dát, ktorý odstraňuje obmedzenia vzhľadom na množstvo vkladaných dát, ich retencie, nutnosti ich indexácie či definovanie štruktúry dát vopred.

Toto unikátne riešenie využíva masívny paralelizmus. Je schopné už súčasne príjmať objemy dát presahujúce 100 TB / deň. Zároveň pri dotazovaní dát je schopné spracovať 1 TB dát za sekundu.

Konferencia prebiehala aj online. Záznam z nej si môžete pozrieť v nasledujúcom videu.

V priebehu konferencie mali účastníci možnosť nielen stretnúť sa so spíkrami a konzultantmi spoločnosti Alanata, ale aj vymeniť si informácie a skúsenosti navzájom. Hotspot sa totiž stáva priestorom pre stretnutia komunity ľudí, ktorí chcú dosiahnuť, aby aplikácie pracovali perfektne.

V prípade, že vás téma Observability zaujíma, prípadne chcete vedieť viac o tom, ako pomáhame našim zákazníkom dosiahnuť unikátnu úroveň Observability pomocou platformy Dynatrace, neváhajte a ozvite sa nám.

Mohlo by sa vám páčiť

Všetky novinky