fbpx
Pre vyhľadávanie sú vyžadované aspoň 2 znaky

19. februára 2024 Národný dopravca ZSSK zefektívnil svoje aplikácie vďaka platforme Dynatrace

Alanata HotspotDynatraceMonitoringObservability

Alena Mižíková a Patrik Malý, špecialisti zo Železničnej spoločnosti Slovensko (ZSSK), zdieľali svoje čerstvé skúsenosti s platformou Dynatrace, ktorú používali v produkcii len niekoľko týždňov. V rámci prezentácie na konferencii Alanata Hotspot 2023 sa zamerali na svoj súčasný pohľad na implementáciu tejto technológie a zdôraznili prínosy, ktoré prináša, kde vydvihli prehľadnosť a jednoduchosť nasadenia ako aj množstvo hodnotných informácií, ktoré im Dynatrace okamžite priniesol.

Alena Mižíková a Patrik Malý zdieľali svoje čerstvé skúsenosti s platformou Dynatrace

ODHALENIE ZRANITEĽNOSTÍ V PRAXI

ZSSK ročne realizuje predaj viac ako 41 miliónov lístkov, pričom cez internet alebo mobilnú aplikáciu predá až 15 miliónov z nich. Ich hlavným zámerom bolo vylepšiť proces nákupu cestovných dokladov prostredníctvom týchto distribučných kanálov a zabezpečiť monitorované prostredie s ohľadom na bezpečnostné riziká. Krátko po implementácii Dynatrace identifikovali hneď niekoľko nedostatkov a odhalili viaceré potenciálne zraniteľnosti používaných systémov.

 „Automaticky sa zobrazili detegované zraniteľnosti, ktoré boli v systémoch, čo pre nás nebol príjemný pohľad,“ hovorí Patrik Malý a dodáva „postupne sme zisťovali, kde sú všetky nielen zraniteľnosti, ale aj jednotlivé závislosti, aby sme mali väčší prehľad, ako celá aplikácia funguje a akým spôsobom je možné zrýchliť chod niektorých ďalších aplikácií.“

DYNATRACE NAHRADIL PRÁCU VIACERÝCH NÁSTROJOV

Alena Mižíková poukazuje na významný rozdiel v kvalite poskytnutých dát oproti opensource nástrojom, ktoré doteraz používali. V minulosti museli pracne a komplexne kombinovať viacero rôznych nástrojov na analýzu aplikácií či správania používateľov, ktoré ale poskytovali len čiastkové výsledky. Veľkým prínosom platformy Dynatrace bolo, že všetky tieto informácie dokáže poskytnúť ucelene a konzistentne v jednej platforme. Tento nástroj efektívne integruje relevantné údaje a výrazne skracuje čas a zefektívňuje prácu.

V blízkej budúcnosti plánujú postupne rozšíriť používanie platformy Dynatrace aj na meranie používateľskej skúsenosti v mobilnej aplikácii či monitorovanie prevádzky predajných automatov.

PREČO UVAŽOVAŤ NAD DYNATRACE?

Dynatrace je komplexná platforma, ktorá zákazníkom umožňuje:

  • monitorovať a optimalizovať prevádzku aplikácií
  • zlepšovať user experience a spokojnosť používateľov
  • podporiť digitálnu transformáciu organizácie, migráciu na cloud native technológie a zrýchliť inovácie DevOps prístupom
  • zvýšiť bezpečnosť aplikácií a blokovať útoky
  • zlepšiť a zefektívniť vývojový release cyklus aplikácií
  • znížiť chybovosť a počet problémov viditeľných koncovými používateľmi
  • znížiť náklady na prevádzku IT a uvoľniť rozvojové činnosti
  • prejsť z reaktívneho na proaktívny prístup

Pozrite si záznam z Alanata Hotspot: Dynatrace 2023

Chcete poradiť ohľadom nasadenia Dynatrace? Zanechajte nám kontakt.
Chcete poradiť ohľadom nasadenia Dynatrace? Zanechajte nám kontakt.

Mohlo by sa vám páčiť

Všetky novinky