fbpx
Pre vyhľadávanie sú vyžadované aspoň 2 znaky
Judgment Day 2023

26. apríla 2023 Je AI hrozbou pre svet? Už čoskoro to prezradí uznávaný vedec a profesor informatiky Stuart Russell

Judgment DayKonferenciaKybernetická bezpečnosť

Umelá inteligencia zásadne transformuje nielen IT trh, ale mení i množstvo ďalších odvetví. Skeptické začínajú byť voči nej už aj niektoré krajiny. Na odbornej konferencii Judgment Day slovenskej IT firmy Alanata vystúpi aj známy počítačový vedec a profesor informatiky Stuart Jonathan Russell, ktorý rozoberie aj zásadnú otázku a to, či je AI naozaj hrozbou pre svet.

S rastúcim počtom zariadení pripojených na internet a závislosťou spoločnosti na digitálnych technológiách, sa zvyšuje riziko kybernetických útokov. Zároveň sa AI stáva neoddeliteľnou súčasťou mnohých oblastí, od zdravotníctva po priemysel. Je preto nevyhnutné, aby sa ITprofesionáli venovali bezpečnostným aspektom umelej inteligencie, ako aj jej využitiu na zlepšenie kybernetickej bezpečnosti.

Aj z tohto dôvodu IT spoločnosť Alanata organizuje 16. mája špecializovanú konferenciu Judgment day, ktorá prináša pohľad na aktuálne trendy a inovácie z oblasti informačných technológií. Odborné prednášky sa budú týkať najmä kybernetickej bezpečnosti a umelej inteligencie.

Etablovaná konferencia prináša odborníkom, podnikateľom a profesionálom z oblasti informačných technológií, kybernetickej bezpečnosti a pokročilých technológií jedinečnú príležitosť diskutovať o najnovších trendoch, zdieľať skúsenosti a nadviazať nové kontakty.

prof. Stuart Jonathan Russell
KEY SPEAKER

Stuart Jonathan Russell je britský počítačový vedec známy svojimi príspevkami O umelej inteligencii. Je profesorom informatiky na Kalifornskej univerzite v Berkeley. V období 2008 až 2011 bol profesorom neurologickej chirurgie na Kalifornskej univerzite v San Franciscu. Je držiteľom Smith-Zadeh Chair in Engineering na Kalifornskej univerzite, Berkeley. Doktorát v odbore počítačová veda získal na Stanforde.

Založil a vedie Centrum pre ľudskú kompatibilnú umelú inteligenciu (CHAI) na UC Berkeley. Russell je spolu s Petrom Norvigom spoluautorom najpopulárnejšej učebnice v oblasti AI: Artificial Intelligence: A Modern Approach používanej na viac ako 1 500 univerzitách v 135 krajinách. Jeho výskumy zahŕňajú umelú inteligenciu, strojové učenie a robotiku. Je známy pre svoj prínos v oblasti umelej inteligencie, najmä pre vývoj konceptu „zarovnania hodnôt“ v AI systémoch, ktorý má za cieľ zabezpečiť, aby AI systémy jednali v súlade s ľudskými hodnotami. Russell je tiež členom Amerického združenia pre výpočtovú techniku (ACM) a Amerického združenia pre rozvoj umelej inteligencie (AAAI).

Stuart Jonathan Russell získal niekoľko významných ocenení za svoj prínos v oblasti počítačovej vedy a umelej inteligencie.

STRETNUTIE EXPERTOV V BRATISLAVE

Na podujatí vystúpia aj ďalší experti z domácej i zahraničnej IT scény ako napríklad Vanja Svajcer (Technical Leader, Cisco Talos), Luboš Klokner (Sr. Solutions Engineer, F5), Filip Marvan (Security Engineer, Trend Micro), Peter Kovalčík (Security Engineering Director EE, Check point) či Juraj Nemeček (Vedúci oddelenia sieťovej bezpečnosti, Alanata). Prinesú erudovaný pohľad na problematiku kybernetickej bezpečnosti, umelej inteligencie a rozoberú aj množstvo ďalších aktuálnych tém z oblasti informačných technológii, ktoré prinesú užitočné poznatky odbornej verejnosti. Okrem tém, ktoré sa dotknú návrhov, ako predchádzať či bojovať voči kyberútokom sa účastníci konferencie môžu tešiť aj na živé ukážky ako takýmto útokom čeliť.

ZAREZERVUJTE SI SVOJE MIESTO

Konferencia Judgment day sa koná hybridnou formou (onsite alebo online) 16. mája 2023 v Radisson Blu Carlton Hotel, Bratislava. Všetky dôležité informácie nájdete na webe judgmentday.sk

Počas Judgment Day bude priestor aj na networking. Účastníci majú možnosť spoznať ľudí z IT sektora, vymeniť si názory, nadviazať spolupráce alebo diskutovať o nových obchodných príležitostiach.

Chcete sa dozvedieť viac o konferencii Judgment Day?Kliknite pre viac informácií

Judgment Day Konferencia Online stream

SLEDUJTE KONFERECIU JUDGMENT DAY ONLINE

Registrovať sa