fbpx
Pre vyhľadávanie sú vyžadované aspoň 2 znaky

11. júla 2024 Alanata podporuje zdravie a pohodu zamestnancov

BenefityZamestnanci

Počas teplých mesiacov smerujeme všetky eventy a aktivity pre zamestnancov do exteriéru, pretože je dokázateľne, že pobyt na čerstvom vzduchu, slnečné lúče a zeleň zlepšujú vo všeobecnosti náladu a energiu. Je teda jasné, že trávenie času pod holým nebom a neformálna atmosféra sú ideálnou pôdou na zlepšovanie tímovej spolupráce a budovanie vzťahov medzi kolegami. Pozrite sa, ako to u nás v Alanata vyzerá počas leta.

Leisure Day – deň plný pohody a zábavy

Leto v Alanata už tradične odštartuje rodinný deň Leisure Day, kde sa stretneme všetci kolegovia aj s rodinami, partnermi a deťmi a užijeme si deň plný radosti, zábavy, oddychu, aktivít a dobrého jedla. Kolegovia si počas tohto ročníka užili napríklad masáže, tejpovanie, InBody meranie, šou s tancujúcimi psíkmi, maľovanie karikatúr, kreatívnu dielňu, futbalový a volejbalový turnaj, jogu v prírode a mnoho ďalšieho. Na svoje si prišli aj milovníci dobrého jedla, ktorých tento rok potešili špeciality z grilu, hamburgery, langoše, palacinky či poctivá domáca zmrzlina.

Do práce na bicykli

Aj tento rok sme sa zapojili do kampane Do práce na bicykli. Spoločnými silami sme v rámci skupiny SYNTECA predviedli úctyhodný výkon, keď sme najazdili viac ako je polomer planéty Zem (6 371 km)! Celkovo sme na bicykloch nazbierali 8 280 kilometrov, čo predstavuje 796 jázd a 2 070 ušetrených kíl CO2. Najviac kilometrov – 772 km najazdil kolega Peter Belica.

Za spoločnosť Alanata sa zapojilo 6 tímov a 24 ľudí. Niektorí kolegovia chodili do práce na bicykli takmer denne, iní len sporadicky, no celkovo sa nám podarilo najazdiť 4 016 km a ušetriť 1 004 CO2. Najviac kilometrov – 772 km najazdil Peter Belica, ktorý absolvoval 24 jázd zo Senca do práce a naspäť. Do celkového hodnotenia sa nezarátavajú kilometre prejdené peši, no za Alanata sme do práce nachodili 144 km, čo je napríklad vzdialenosť z Bratislavy do Banskej Bystrice.

Keďže je Einsteinova Business Center, v ktorej sídlime, situovaná v skvelej lokalite v centre cyklistických chodníkov v blízkosti Dunaja, mnohí kolegovia dochádzajú do práce na pravidelne počas celého roka. Bicykel si môžu bezpečne uložiť v stráženej monitorovanej miestnosti.

Športové aktivity pre kolegov

Počas leta je pre kolegov pripravený bohatý program v blízkom Sade Janka Kráľa či na pláži Tyršák. Vybrať si môžu zo športových aktivít ako je bežecký tréning pod vedením profesionálnych kondičných trénerov, joga pod holým nebom či plážový volejbal. Veríme, že aj takéto aktivity prispievajú k zlepšeniu zdravia a pohody našich kolegov, a zároveň sa tak podporuje tímová spolupráca a súdržnosť aj medzi oddeleniami i tímami, ktorí neprichádzajú bežne v práci do kontaktu.

Mohlo by sa vám páčiť

Všetky novinky