fbpx
Pre vyhľadávanie sú vyžadované aspoň 2 znaky

29. mája 2024 Alanata podporila darom 10 000 eur neziskovú organizáciu, ktorá mení životy

Spoločenská zodpovednosť

Spoločnosť Alanata, najväčší systémový integrátor na slovenskom trhu, opäť ukázala aktívnu podporu tretieho sektora. V rámci spoločensky zodpovedných aktivít sa Alanata aj tento rok rozhodla venovať finančný dar 10 000 jednej z neziskových organizácii. Zamestnanci a zákazníci v hlasovaní rozhodli o tom, že tentoraz poputuje šek neziskovke Plamienok.

NEOCENITEĽNÁ POMOC DEŤOM A RODINÁM

Nezisková organizácia Plamienok je výnimočná svojím pôsobením v oblasti detskej domácej paliatívnej a hospicovej starostlivosti, ako aj poskytovaním smútkového poradenstva a terapie pre deti a ich rodiny. Od roku 2002 Plamienok bezplatne poskytuje vážne a nevyliečiteľne chorým deťom domácu paliatívnu liečbu a starostlivosť. Táto starostlivosť sa neobmedzuje iba na medicínsku sféru, ale zahŕňa aj psychologickú a terapeutickú podporu, čím zabezpečuje celostnú starostlivosť o deti a ich rodiny.

„V centre smútkovej terapie sa staráme o deti a rodiny, ktoré stratili blízkeho. Môžu k nám chodiť na individuálne či skupinové terapie. Pre deti organizujeme aj letný tábor či víkendové terapeutické stretnutie pre rodiny po strate blízkeho,“ bližšie opisuje činnosti Mária Berzáková, riaditeľka oddelenia fundraisingu a PR z Plamienka.

Plamienok sa usiluje zlepšovať spoločenskú informovanosť a citlivosť k témam ako sú život a smrť, láska a smútok, pomoc a sloboda na konci života. Pomáha rodičom, širšej rodine a spoločnosti zvládať fyzické, emočné a duchovné utrpenie vážne chorých detí.

„Spoločnosť Alanata berie spoločenskú zodpovednosť skutočne vážne, a preto sa proaktívne snažíme podporovať tretí sektor. Každoročne sa naši klienti a kolegovia so záujmom podieľajú na výbere neziskovej organizácie, ktorú následne oceníme za ich činnosť a spoločenský prospech. Tentoraz sme rozhodli, že finančný dar vo výške 10 000 eur venujeme neziskovke Plamienok. Je to pre nás viac než len finančná podpora, vnímame to ako spoluprácu s organizáciou, ktorá mení životy a poskytuje nenahraditeľnú pomoc deťom a rodinám v ich náročných chvíľach. Som hrdý na to, že Alanata patrí k spoločensky zodpovedným firmám, vďaka čomu pravidelne venujeme časť peňazí na dobrú vec alebo projekty,“ uviedol Martin Murgáč, generálny riaditeľ Alanata.

ALANATA PODPORUJE NEZISKOVÉ ORGANIZÁCIE

Spoločnosť Alanata je odhodlaná zvyšovať povedomie o dôležitej práci neziskových organizácií. V minulom roku poskytla dar 10 000 eur občianskemu združeniu Červený nos, podporujúc tak prácu 60 profesionálnych zdravotných klaunov, ktorí pomáhajú detským pacientom i seniorom v domovoch dôchodcov.

Práca neziskových organizácií môže fungovať len vďaka darom od jednotlivcov či spoločensky zodpovedných firiem, ako je slovenská IT spoločnosť Alanata. Svojím príspevkom chceme prispieť k tomu, aby neziskové organizácie mohli naďalej poskytovať nenahraditeľné služby a meniť životy ľudí k lepšiemu.

Prečítajte si, čo všetko robíme v oblasti spoločenskej zodpovednosti.

Mohlo by sa vám páčiť

Všetky novinky