fbpx
Pre vyhľadávanie sú vyžadované aspoň 2 znaky

18. júna 2024 Stratégie a riešenia pre kybernetickú odolnosť zálohovaných dát

AlanataTALKSKybernetická bezpečnosť

Štvrté technologické raňajky Alanata TALKS organizované v spolupráci so spoločnosťami Veeam a ExaGrid priniesli hlboký pohľad do sveta kybernetickej bezpečnosti, zálohovania a ochrany dát. Prednášky sa zamerali na najnovšie trendy a inovácie v oblasti IT, s cieľom poskytnúť účastníkom praktické rady a inšpirácie od popredných odborníkov. V súčasnom digitálnom prostredí, kde kybernetické hrozby predstavujú neustále vyvíjajúce sa výzvy, je kľúčové mať pripravené robustné zálohovacie stratégie.

AKO OBSTÁŤ V KYBERNETICKEJ VOJNE?

Boris Mittelmann, Senior Systems Engineer zo spoločnosti Veeam, sa podelil o svoje bohaté skúsenosti v oblasti IT, kde pôsobí viac ako 20 rokov. Vo svojej prednáške zdôraznil, že v kybernetickej vojne je nevyhnutné mať pripravené zálohy schopné odolať útokom a nahradiť dáta v prvej línii. Poukázal na dôležitosť spoľahlivosti záloh, ktoré môžu zabezpečiť úspešnú ochranu pred ransomvér útokmi.

Boris Mittelmann počas jeho prednášky „Kým povoláte zálohy...“

BUDÚCNOSŤ ZÁLOHOVANIA S EXAGRID TIERED BACKUP STORAGE

Milan Mottl, Territory Sales Manager pre východnú Európu zo spoločnosti ExaGrid, predstavil inovatívne riešenia, ktoré ExaGrid Tiered Backup Storage ponúka na riešenie najnaliehavejších problémov so zálohovaním. Jeho prednáška sa zamerala na zlepšenie výkonu zálohovania, rýchlu obnovu dát, škálovanie zálohovacích kapacít, zabezpečenie proti ransomvéru a zníženie nákladov na zálohovacie úložisko.

ExaGrid Tiered Backup Storage predstavil zástupca spoločnosti Exagrid Milan Mottl

ZABEZPEČENIE ZÁLOH PRE BUDÚCNOSŤ

Panelová diskusia priniesla interaktívnu výmenu názorov medzi poprednými odborníkmi, vrátane Borisa Mittelmanna, Milana Mottla a Mareka Kadlečíka, tímlídra infraštruktúrnych a cloudových služieb v spoločnosti Alanata. Diskutovalo sa o tom, ako zabezpečiť, aby boli zálohy nielen dostupné, ale aj schopné čeliť najnovším hrozbám. Odborníci hovorili aj o tom, ako technológie a stratégie zálohovania formujú budúcnosť kybernetickej odolnosti a ako si môžu organizácie byť isté, že ich dáta sú v bezpečí.

Videozáznam z Alanata TALKS

PRAKTICKÉ RADY A STRATÉGIA

Diskutujúci sa zamerali na praktické rady a stratégie, ako maximalizovať dostupnosť a bezpečnosť dát prostredníctvom optimalizácie dátových centier a efektívneho zálohovania. Poukázali na dôležitosť pravidelného testovania záloh a implementácie najnovších bezpečnostných opatrení na ochranu proti ransomvér útokom. Ak máte otázky, tak sa neváhajte obrátiť na odborníkov z Alanata.

Viac o Alanata TALKS_