fbpx
Pre vyhľadávanie sú vyžadované aspoň 2 znaky
koha alanata kniznica

2. novembra 2022 Slovenské knižnice s nami napredujú

KOHAKonferenciaProdukt

Spoločnosť Alanata sa zúčastnila konferencie Knižnice 2022, ktorú organizovala Slovenská asociácia knižníc (SAK). Zúčastnilo sa na nej 150 knihovníkov, riaditeľov knižníc, IT pracovníkov a dekanov akademických knižníc z celého Slovenska.

koha

Náš kolega Ondrej Lipták v prezentácii poukázal na praktické skúsenosti spoločnosti Alanata z procesu prechodu knižnice z komerčného KIS na open-source KOHA. Ozrejmil akú prípravu si tento proces vyžaduje na strane knižnice a aké sú jednotlivé kroky migrácie až po spustenie systému do prevádzky.

Neskôr sme vo vlastnom stánku návštevníkom odprezentovali ciele spoločnosti Alanata z oblasti knižničných riešení a knižničných platforiem postavených na open-source technológiách. Predstavili sme aj náš nový produkt na poli cloudových (SaaS) služieb KOHA Virtual, ktorý si získal záujem nielen verejných, ale aj akademických knižníc na Slovensku a v Čechách. Okrem toho mali návštevníci príležitosť naživo si pozrieť aj vyskúšať vystavované produkty viacerých spoločností.

Z konferencie sme si odniesli veľa cenných kontaktov pre ďalšiu spoluprácu. Niektorí boli otvorení spolupráci aj na iných open-source aplikáciách a technológiách, napr. v oblasti digitálnych knižníc a DRM ochrany, v ktorej máme rovnako bohaté skúsenosti s open-source softvérmi.

Avatar photo
Autor
Ľubomír Hribík
V Alanate pracujem na pozícii biznis konzultanta so zameraním na produkty a riešenia v oblasti digitalizácie, digitálnych archívov a knižničných systémov. Som nadšencom pre open-source technológie, verím v silu a potenciál komunity, podporujem nové nápady a kreativitu, zastávam filozofiu agílneho prístupu a riadenia v IT.
Všetky články autora (2)