fbpx
Pre vyhľadávanie sú vyžadované aspoň 2 znaky

24. januára 2023 Prichádza nová generácia serverov s AI akceleráciou

NovinkaRady a tipyTechnológie

Najväčší výrobcovia hardvéru na trhu informačných technológií ako sú HPE, Dell Technologies a Lenovo spúšťajú do predaja nové generácie serverov ako reakciu na uvedenie nových procesorov Intel 4-tej generácie. Nové modely Intel Xeon sú dostupné v šiestich kategóriách a to Max 9400, Platinum 8000, Gold 6000, Gold 5000, Silver 4000 a Bronze 3000, ako aj Max Series. Procesory poskytujú až 60 core per processor, čo je 20% nárast oproti 3-tej generácii, 8 pamäťových kanálov a AI akceleráciu s Intel AMX.

Spoločnosť DELL Technologies rozširuje svoje portfólio serverov o servery Dell PowerEdge 16G. Tieto servery poskytujú výkon a spoľahlivosť pre aplikačné a databázové úlohy v dátových centrách, verejných cloudoch a edge lokalitách. Nové servery PowerEdge obsahujú rackové a vežové vyhotovenia.

Spoločnosť Dell zároveň vylepšila svoj monitorovací softvér, čím zjednodušila správu serverov. Dell CloudIQ kombinuje proaktívne monitorovanie, strojové učenie a prediktívnu analytiku, a zároveň poskytuje komplexný pohľad na servery. Vylepšenia pomáhajú predpovedať výkon servera, môžu vykonávať vybrané operácie údržby a poskytujú novú vizualizáciu virtualizácie.

Detailné špecifikácie serverového portfólia nájdete na webe partnera.

Servery Dell PowerEdge 16G

Spoločnosť Hewlett Packard Enterprise uvádza na trh výpočtové portfólio novej generácie, ktoré poskytuje cloudovú prevádzkovú optimalizáciu navrhnutú pre hybridné prostredia a digitálnu transformáciu. Nové servery HPE ProLiant Gen11 poskytujú intuitívne, dôveryhodné a optimalizované výpočtové zdroje, ktoré sú ideálne vhodné pre celý rad moderných pracovných zaťažení vrátane umelej inteligencie, analytiky, cloudových natívnych aplikácií, graficky náročných aplikácií, strojového učenia, virtuálnej desktopovej infraštruktúry a virtualizácie.

Podrobnejšie informácie o serveroch HPE ProLiant Gen11 sú dostupné na webe partnera.

Servery HPE ProLiant Gen11

Spoločnosť Lenovo predstavila nové servery ThinkSystem V3. Tieto nové servery sú navrhnuté na vyšší výkon, poskytujú optimalizovanú rýchlosť prenosu dát a sú vhodné na komplexné až kritické pracovné zaťaženia ako je napr. umelá inteligencia, cloudové služby, virtualizácia, IT infraštruktúra, transakčné databázy.

Ďalšie informácie o novinkách v portfóliu Lenovo serverov sú uvedené na webe partnera.

Servery ThinkSystem V3

Všetci výrobcovia serverov budú vedieť využiť nové vlastnosti architektúr ako PCI gen5, DDR5, gen5 SSD, nové modely interných diskových radičov a boot optimalizované NVME karty.

Dostupnosť serverov je plánovaná od februára 2023 postupne až do prvej polovice roka 2023, kedy budú dostupné celosvetovo všetky serverové varianty.

V prípade záujmu veľmi radi poskytneme ďalšie informácie o serverových novinkách, dostupnosti a cenách.

Avatar photo
Autor
Štefan Varga
Pracujem ako vedúci oddelenia Presales v spoločnosti Alanata. V odvetví IT sa pohybujem 20 rokov a vždy sa poteším novým výzvam či projektom, na ktorých sa môžem podieľať.
Všetky články autora (9)

Mohlo by sa vám páčiť

Všetky novinky