fbpx
Pre vyhľadávanie sú vyžadované aspoň 2 znaky

2. decembra 2022 Na konferencii sme predstavili technológiu, ktorá šetrí čas

KonferenciaProdukt

Na Konferencii o testovaní softvéru SANAE.BEER náš technický konzultant Július Loman prednášal o tom, prečo by ste mali na riešenie observability a monitoringu využiť ucelenú platformu a nesnažili sa vybudovať ho svojpomocne spojením rôznych nástrojov. Predstavil platformu Dynatrace, ktorá vám umožní zamerať sa na prácu a nebudete strácať čas nutnou údržbou vlastného riešenia.

Dynatrace produkt je určený pre všetkých od vývojárov, cez testerov, prevádzku, až po biznis či bezpečnosť, pričom všetci môžu využiť výhody jednotnej ucelenej platformy. Všetky informácie sú pre každého dostupné konzistentne na jednom mieste a cez jednotné webové rozhranie.

Technológia Dynatrace pomáha modernizovať a automatizovať prevádzku, rýchlejšie dodávať kvalitnejšie aplikácie a optimalizovať digitálnu skúsenosť používateľov. Vďaka tomu sa výrazne zjednodušuje komunikácia a kolaborácia medzi tímami – BizDevSecOps.

Táto platforma spája dáta o výkonnosti vašich aplikácií, infraštruktúre, na ktorej bežia a o spokojnosti vašich používateľov. Využitím umelej inteligencie a automatizácie dokáže Dynatrace v reálnom čase vyhodnocovať obrovské množstvo dát a reálnych závislostí, odhaliť problémy a identifikovať ich príčinu.

Alanata má tím špecialistov, ktorí implementujú riešenia Dynatrace a v rámci prednášky sa o jedno z nich podelili v prípadovej štúdii. Performance tester zo Slovenskej sporiteľne, Lukáš Lang opísal ako tento nástroj už viac ako 2 roky banka využíva nielen v prevádzke, ale aj v celom cykle softvérového vývoja. Opísal svoje skúsenosti a zameral sa na to, ako im nástroj pomáha najmä pri testovaní nájsť aplikačné problémy skôr ako sa dostanú do produkcie a takto dodávať kvalitnejší softvér. Vyzdvihol aj výhody rýchlej kolaborácie medzi tímami, čo im práve Dynatrace umožnil.

Chcete sa dozvedieť viac o riešení Dynatrace Kliknite pre viac informácií

SANAE.BEER Konrefencia o testovaní softvéru 2022

Konferencia sa konala na jeseň 2022 v nových konferenčných priestoroch Twin City HubHub. Na programe boli dve prednášky zamerané na budúcnosť testovania. Venovali sa témam ako je implementácia CICS, roboticky asistovaným rámcom a AI, a tiež mobilnému testovaniu ako rýchlo rastúcej súčasti IT sektora. Svoje inšpiratívne odborné znalosti zamerali prednášajúci na osobný rozvoj testerov, aby nezmeškali idúci technologický vlak.

Po úspešnej školiacej časti konferencie pokračovali účastníci workshopmi na témy, ktoré individuálne cielili podľa potreby poslucháčov. Spoločné úsilie organizátorov, prednášajúcich, partnerov a vystavovateľov tak vytvorilo jedinečnú spoločenskú udalosť.

Avatar photo
Autor
Július Loman
Som konzultant v oblasti riadenia výkonnosti aplikácií a riadenia IT služieb. Spoločnosťou Dynatrace som bol v rámci regiónu vybraný za odborníka s najväčším prínosom v odbornej komunite a získal som prestížne ocenenie - Dynatrace RFO Community Rock Star Award 2020.
Všetky články autora (4)
Judgment Day Konferencia Online stream

SLEDUJTE KONFERECIU JUDGMENT DAY ONLINE

Registrovať sa