fbpx
Pre vyhľadávanie sú vyžadované aspoň 2 znaky
knižnica modra KOHA

9. januára 2023 KOHA tím navštívil knižnice Bratislavského kraja

KOHAProdukt

Koncom roka 2022 sa nám podarilo osobne navštíviť väčšinu knižníc Bratislavského samosprávneho kraja (BSK). Kolegovia Ľubomír Hribík a Marek Orakvin mali za cieľ informovať knihovníkov obecných a mestských knižníc o open-source knižnično-informačnom systéme KOHA, jeho výhodách oproti konkurencii a o ponuke služieb spoločnosti Alanata. Nižšie sa dočítate, ako sa im pri týchto návštevách darilo a s čím všetkým sa stretli.

knižnica pezinok KOHA

V knižniciach, kultúrnych centrách alebo na obecných úradoch sme sa stretli s príjemnými ľuďmi, ktorí si na nás našli čas a boli ochotní sa s nami podeliť o svoje skúsenosti, príbehy, ale aj starosti. Napriek úskaliam a problémom, ktorým musia v tejto náročnej dobe čeliť, mali pozitívny prístup k inováciám a víziám pre budúcnosť knihovníctva na Slovensku.

Návštevy nám dodali veľa pozitívnej energie pre naše ďalšie aktivity. V roku 2023 by sme radi navštívili knižnice aj v ostatných krajoch Slovenska. Knižnice BSK prejavili veľký záujem o praktickú ukážku a prezentáciu výhod a nevýhod formou workshopu, ktorý plánujeme usporiadať v prvom polroku 2023 v spolupráci s mestskou knižnicou v Senci alebo krajskou knižnicou v Pezinku, ktoré nám túto spoluprácu ponúkli. Mestská knižnica v Modre už KOHU používa a prejavila záujem o ďalšie naše služby, takže sa tešíme na úzku spoluprácu.

V roku 2023 máme v pláne rozšíriť naše portfólio cloudových služieb pre všetky knižnice o ďalší open-source produkt, ktorý vám čoskoro predstavíme v ďalšom článku.

Na záver by som chcel veľmi poďakovať knihovníkom a riaditeľom knižníc BSK, ktorí nás milo prijali a pohostili v priestoroch svojich knižníc, za ich ochotu a vrelý prístup. Dúfam, že im to nadšenie a pozitívny prístup vydrží aj v nasledujúcich rokoch.

A pre ostatných z vás mám jedno odporúčanie: Ak ste ešte vo vašej knižnici neboli, zastavte sa tam a opýtajte sa pani knihovníčky alebo knihovníka ako sa má a čo má vaša knižnica v ponuke. Verte mi, budete príjemne prekvapení, rovnako ako sme boli my s Marekom.

Avatar photo
Autor
Ľubomír Hribík
V Alanate pracujem na pozícii biznis konzultanta so zameraním na produkty a riešenia v oblasti digitalizácie, digitálnych archívov a knižničných systémov. Som nadšencom pre open-source technológie, verím v silu a potenciál komunity, podporujem nové nápady a kreativitu, zastávam filozofiu agílneho prístupu a riadenia v IT.
Všetky články autora (2)
Judgment Day Konferencia Online stream

SLEDUJTE KONFERECIU JUDGMENT DAY ONLINE

Registrovať sa