fbpx
Pre vyhľadávanie sú vyžadované aspoň 2 znaky

19. júna 2023 Alanata TALKS priniesli novinky z Boston Red Hat summitu

AlanataTALKSTechnologické raňajky

Pred pár dňami sme pripravili pre odborníkov z oblasti IT prvú sériu technologických raňajok Alanata TALKS. Prvé vydanie bolo venované spoločnosti Red Hat. Prezentujúci predstavili novinky z Red Hat summit z Bostonu, prípadovú štúdiu z bankového segmentu a záver patril panelovej diskusii.

Red Hat OpenShift AI môžeme považovať za jednu z najzásadnejších noviniek, ktoré boli predstavené na summite. Jeho cieľom je urýchliť implementáciu generatívnej umelej inteligencie v hybridnom cloude. Nové vylepšenia využívajú a rozširujú funkcie Red Hat OpenShift a Red Hat OpenShift Data Science a poskytujú prevádzkovým manažérom konzistentný a škálovateľný základ založený na open source technológiách. Vývojárom ponúka jednotné riešenie pre školenie, obsluhu, monitorovanie a správu životného cyklu AI/ML modelov a aplikácií, od experimentov až po nasadenie do produkčného prostredia. Red Hat OpenShift AI je základom generatívnych služieb umelej inteligencie IBM watsonx.ai, platformy umelej inteligencie IBM určenej pre škálovanie inteligentných aplikácií a služieb.

David Bečvařík, Technology Lead CZ&SK, Red Hat

Ďalšou témou, ktorej sa David Bečvařík, Technology Lead CZ&SK, Red Hat venoval bol Cloud Native. Ide o prístup k vývoju a prevádzke aplikácií  plne využívajúcich schopnosti cloudových prostredí. Tento prístup je zameraný na vytváranie a dodávanie flexibilných, škálovateľných a vysoko dostupných aplikácií. Cloud Native od Red Hat sa opiera o kontajnerovú virtuálizáciu, kde aplikácie a ich závislosti sú zabalené do izolovaných a prenositeľných kontajnerov. Týmto spôsobom sa dosahuje konzistentnosť a jednoduchá distribúcia aplikácií naprieč rôznymi cloudovými prostrediami.

Ďalším dôležitým prvkom Cloud Native prístupu je používanie mikroslužieb, ktoré rozdeľujú aplikácie na menšie a nezávislé časti. Tieto mikroslužby môžu byť vyvíjané, nasadzované a škálované samostatne.

Red Hat poskytuje riešenia, ako je Red Hat OpenShift, ktoré podporujú cloud native prístup. Tieto riešenia poskytujú nástroje a technológie na správu kontajnerov, orchesteráciu kontajnerového klastru, automatizáciu prevádzky a monitorovanie aplikácií. Cloud Native od Red Hat umožňuje organizáciám lepšie využiť potenciál cloudových prostredí a dosiahnuť agilnejší vývoj aplikácií, vyššiu škálovateľnosť a spoľahlivosť vo výkone.

Po prestávke Daniel Brnák, IT konzultant, Alanata prezentoval lokálnu prípadovú štúdiu zo segmentu bankovníctva. Prezentácia ukázala genézu vývoja aplikácií od monolitických až po plne mikroservisovo orientovanú architektúru nasadenia. Daniel demonštroval spôsoby vývoja a metódy nasadenia  v OpenShift-e aj na praktických príkladoch. Účastníci si mohli pozrieť reálne príklady nasadenia v životnom cykle pre danú verziu aplikácie.

Máte záujem dozvedieť sa viac od našich obchodných zástupcov o technológiách Alanata alebo Red Hat?Kliknite pre viac informácií

Daniel Brnák, IT konzultant Alanata

Záver Alanata TALKS patril panelovej diskusii, kde zástupcovia Alanata a Red Hat hovorili o výhodach OpenShift-u, CSI moduloch. bezpečnosti, segmentácii Openshift prostredí a umelej inteligencii v produktoch Red Hat. Onedlho predstavíme ďalšie vydanie Alanata TALKS.