fbpx
Pre vyhľadávanie sú vyžadované aspoň 2 znaky

18. augusta 2023 Spoznajte nástupcu SecureID od RSA

Kybernetická bezpečnosťNovinka

Produkt SecureID ako on-premise vlajková loď RSA založená na perpetuálnych licenciách sa dočkala nástupcu reprezentovaného ID Plus vo forme termových licencií s podporou a s novými vlastnosťami. V článku vám prinášame zhrnutie produktového portfólia, vlastnosti produktov a licenčnú politiku RSA, lídra v oblasti podnikového manažmentu identít.

RSA hovorí, že bezpečnosť začína identitou, čomu majú prispôsobenú aj svoju víziu inteligentnej ochrany, eliminácie rizík a prevencie hrozieb s ťažiskom implementácie okolo bezpečnejšej dvojfaktorovej alebo multifaktorovej autentifikácie.

Téma v súčasnosti nadobúda na aktuálnosti. Až 82 % narušení sa týka zneužitia ukradnutých prihlasovacích údajov, phishingu a iných zraniteľností spôsobených ľudským faktorom.

Statické heslá predstavujú bezpečnostné riziko #1
Perimeter zmizol autentifikácia používateľov nestačí
Ostrovy identít sa rozširujú – multicloud, hybrid cloud, on-prem, edge lokácie

Unifikovaná identita

Životný cyklus manažmentu identity je z hľadiska RSA založený na governance princípe kto, kam, prečo a ako sa môže dostať. RSA ponúka kompletný Idenitity manažment systém (IDM), ktorý riadi celý manažment identít – joiners, movers, leavers, automatizované priraďovanie prístopov na základe rolí a oprávnení. Podporený o Single Sign on (SSO) a 2FA a MFA riešenie na všetky use casy, či už on premise alebo v cloude.

Bezpečné prihlasovanie (viacfaktorové) nie je iba doménou vzdialeného pripojenia VPN. Spoločnosti ho stále viac využívajú aj pre podnikové aplikácie napríklad autentifikácia do Active Directory, autentifikácia do zákazníckych portálov, aplikácii a podobne.

Výhody RSA riešenia    

Široké možnosti využitia natívnych integrácií s 500+ technológiami. Okrem daných integrácii, RSA  je možné integrovať cez ďalšie protokoly ako RADIUS, SAML, OIDC, SDK, WS-FED.

RSA ponúka najširšie portfólio autentifikačných metód, od HW tokenu, cez mobilný a desktopový SW token podporujúce rôzne platformy ako Windows, Android, Linux, iOS, Blackberry, moderné autentifikácie ako push and approve, biometrika (face recognition, fingerprint atd.), autentifikácia na základe SMS, emailu, telefonátu a taktiež AI, machine learning modul pre bezpečné prihlasovanie na základe behaviorálnej analýzy užívateľa, podpora FIDO tokenov.

Zmena licenčnej politiky

Spoločnosť RSA nedávno ohlásila zmenu licenčnej politiky svojich produktov založenej na subskripciách. Produkt SecureID ako on-premise vlajková loď RSA založená na perpetuálnych licenciách sa dočkala nástupcu reprezentovaného ID Plus vo forme termových licencií s podporou a s novými vlastnosťami. V ID Plus budú implementované nové produktové vlastnosti založené na enteprise licencovaní.

ID Plus

ID Plus ponúka tri subskripčné plány prispôsobené každej identite, podniku a prístupu k požiadavkám na správu identít. Všetky riešenia možno nasadiť v cloude, on-premise alebo hybridne s otvorenou, rozšíriteľnou architektúrou. Dodatočnú službu, ktorú je možné aktivovať s ID plus je modul RSA Mobile lock, ktorú využijú hlavne organizácie, ktoré nemôžu mať nasadené MDM na súkromných zariadeniach užívateľov. Ďalším prídavkom je možnosť využiť unikátny token DS100. Jedná sa o kombináciu klasického OTP HW tokenu a FIDO technológie.

ID plus a migrácia zákazníkov

RSA stanovila ukončenie perpetuálneho licencovania, bez ohlásenia konkrétneho dátumu. Migrácia na subskripčný model (jedno SKU – obsahuje produkt, podporu a autentifikátory) prebieha zadaním nového licenčného kľúča.

V prospech migrácie existujúcich inštalácií hovorí fakt, že migrácia bude výhodnejšia ako obnova existujúcich perpetuálnych licencií. Rovnako pridanie perpetuálnuch licencií do existujúceho base licencovania bude vyžadovať konverziu na enterprise licencovanie s enhanced podporou. V prospech migrácie hovorí aj fakt TCO zabepečenia si ceny na konkrétne obdobie, pretože perpetuálne licencie s veľkou pravdepodobnosťou budú rásť.

Migračný proces na ID Plus

  1. Výber správneho plánu predplatného ID Plus.
  2. Posúdenie toho, čo zákazník v súčasnosti má zostatková hodnota.
  3. Zváženie toho, čo zákazník v súčasnosti platí.
  4. Uplatňovanie zliav.
  5. Výber z 12, 24, 36…60 mesiacov predplatného.
  6. Varianty zliav (36 mesiacov je zvýhodnených najlepšie zľavy).
  7. PRÍKLAD: Všetky čísla sú fiktívne. Každý zákazník má jedinečný scenár: Zákazník s 1 000 používateľmi chce prejsť na E2: 1 000 používateľov x 4 USD mesačne x 12 mesiacov zmluvy = 48 000 USD, mínus zostatková hodnota, t. j. 18 000 = 30 000 USD, uplatníme zľavu napríklad 30 %. Konečná cena je tak 20 000 USD za 1 rok.
  8. Predloženie cenového návrhu.
  9. Vydanie novej licencie/implementácia.

*Nadobúdacie náklady riešenia ID Plus od RSA sú v porovnaní napríklad s YubiKey a Duo primerané vzhľadom na enterprise vlastnosti, ktoré RSA ponúka.

RSA a Alanata a.s.

Alanata je Gold partner spoločnosti RSA a má dlhodobé skúsenosti s nasadením technológií RSA. V prípade záujmu veľmi radi poskytneme ďalšie informácie k daným produktom a implementačným možnostiam.

Zaujala Vás táto technológia a chcete sa o nej dozvedieť viac? Zanechajte nám svoj kontakt.
Avatar photo
Autor
Štefan Varga
Pracujem ako vedúci oddelenia Presales v spoločnosti Alanata. V odvetví IT sa pohybujem 20 rokov a vždy sa poteším novým výzvam či projektom, na ktorých sa môžem podieľať.
Všetky články autora (9)

Mohlo by sa vám páčiť

Všetky novinky